Kdo jsme
Jsme církví, do které můžete přijít bez ptaní
Každý z nás má za sebou nějaký příběh a spousta z nich nebyla hezká. Jsme stejní lidé, jaké potkáváte na ulici, jen s tím rozdílem, že svou naději upínáme k Ježíši, protože nám změnil život. Chci se dozvědět víc >>>

Jsme společenstvím lidí různého věku, vzdělání, původu a někdy i různého pohledu na věc, které ale spojuje víra v Ježíše Krista. Společně se snažíme jít za Bohem a dát i ostatním lidem příležitost zjistit, kdo Bůh je a jaký je život s ním. Dveře k nám proto mají otevřené nejen lidé z církve, ale všichni, kdo hledají, přemýšlejí, anebo jsou jen zvědaví. Ať už hledáte svůj duchovní domov, anebo jen nemáte nic lepšího na práci, rádi vás u nás uvidíme.

CB Elim působí od září 2017 jako stanice (pobočka) opavského sboru Církve bratrské, která v ČR působí již více než 100 let a patří mezi církve registrované u Ministerstva vnitra. Pokud byste se o Církvi bratrské chtěli dozvědět více, můžete si přečíst, čemu věříme (spustí se stahování pdf souboru) nebo si prostudovat nějaké z dalších našich dokumentů,.

Co děláme
Kde a u čeho se s námi můžete potkat
NEDĚLNÍ SETKÁNÍ BOHOSLUŽBY OTEVŘENÉ PRO VŠECHNY, KDO CHTĚJÍ PŘIJÍT
každou sudou neděli v 9:30 v Elimu (viz Kalendář)

NEDĚLNÍ SETKÁNÍ

Každou sudou neděli (viz Kalendář) se v 9:30 scházíme v prvním patře budovy Elimu. Naše setkání mají ustálené základní prvky – písně, kterými chceme Bohu vyjádřit, co pro nás znamená; modlitby, kdy Bohu předkládáme své prosby, ale také mu děkujeme za věci, které dělá v našich životech; a kázání – srozumitelné a praktické zamyšlení nad duchovními tématy a realitou každodenního života ve světle Bible. To vše pokaždé trochu jinak v neformální a přátelské atmosféře.

Pokud se k nám některou neděli budete chtít přidat, nemusíte si dělat starosti s tím, co si vzít na sebe nebo jak se tam potom chovat. Přijďte takoví, jací jste, bez obav, že od vás budeme něco očekávat. Rádi se s vámi seznámíme, ale jinak je jenom na vás, jak moc se budete chtít do dění zapojit… anebo nezapojit.

Setkání samotné trvá něco málo přes hodinu, ale i potom zůstáváme spolu a využíváme příležitosti popovídat si u kávy a lehkého občerstvení.

``RODINKY`` PROSTOR PRO SPOLEČNÝ DUCHOVNÍ ŽIVOT V KOMUNITĚ
každou lichou neděli ve dvou samostatných skupinách

RODINKY

Rodinky jsou pro nás prostorem, kde spolu můžeme budovat hluboké vztahy, řešit těžké životní situace, oslavovat úspěchy, být si vzájemnou oporou, ale také do svých životů vnášet impulsy potřebné k tomu, abychom se na cestě za Kristem posunuli zase o kousek dál. Rodinky zkrátka nepředstavují nějaký program, ale komunity blízkých přátel, kteří společně prožívají své životy – ty každodenní i ty duchovní.

Pravidelné setkání celé skupiny jednou za dva týdny je jediným společným prvkem v životě všech Rodinek, jinak je rytmus každé z nich trochu jiný. Není to program, pamatujete? Rádi spolu zajdeme na kávu, zajedeme na výlet, sejdeme se pod volejbalovou sítí… prostě rádi spolu žijeme. Když se pak po dvou týdnech znovu sejdeme, je to příležitost mluvit o tom, co prožíváme, hledat řešení i zamýšlet se nad obsahem kázání z minulých bohoslužeb. A taky se dobře najíst.

Pokud vám cokoliv z toho zní zajímavě, přijďte se mezi nás podívat. Složení skupin není pevně dané a my rádi uvítáme nové přátele. Aktuálně se obě Rodinky setkávají v budově Elimu, první v 9:30 v klubovně pod vedením Karla Hennohofera (zvonek 2), druhá v bytě u Kolmanů v 10:00 (zvonek 1).

Lighthouse SPACE FOR THE YOUNG
každou středu od 17:30 v Elimu i jinde

Lighthouse

Roky mezi čtrnáckou a dvacítkou patří k nejhezčím v životě, ale mají svoje problémy i svoje otazníky. Někdy si je člověk užívá, jindy by raději nebyl. Lighthouse je parta mladých lidí, kteří vnímají, že v životě jde o něco víc než jen si ho užít nebo ho přežít. Jo, věříme v Boha a to určuje spoustu věcí.

Každý druhý týden máme svůj meeting, kde o Bohu mluvíme, kde se pereme s těmi otazníky a kde hledáme, co a jak dál. K tomu jídlo, zábava, pár písní a máte dobrou představu o tom, co se tam děje.

Život Lighthousu ale není jen o tom jednom setkání za dva týdny, mezi tím se děje vždycky něco dalšího – vydáme se někomu pomoct, vyrazíme na bowling, na sádrák nebo třeba grilujeme… je toho víc a těšíme se i na tvůj návrh! Jestli chceš vědět, kdy a co a kde, mrkni se do kalendáře a pak se přijď podívat. A jestli nevěříš v Boha… to je přece tvoje věc. Když ti nebude vadit, že my jo, rádi tě u nás uvidíme.

Awana VÍCE NEŽ DĚTSKÝ KLUB
každý čtvrtek 15:00-17:00 v Elimu

Awana

Je spousta různých klubů, kam děti můžou chodit, ale Awana je víc než jen klub. Kombinují se v něm hry a zábava, společný duchovní program s písničkami, soutěže a sbírání bodů i možnost hlouběji přemýšlet nad různými tématy. A to vše v prostředí, kde se děti nemusejí bát šikany a odkud domů nebudou nosit nová sprostá slova.

Awana je klub pro děti v 1. až 7. třídě bez ohledu na to, jestli jsou z věřící anebo nevěřící rodiny. Ano, obsahem setkání je i zamyšlení z Bible, ale nikoho do ničeho nenutíme, a tak se děti nemusí modlit a dokonce ani věřit. A přece i v takovém případě uvidíte, že Awana má na jejich život dobrý vliv, protože jim vštěpuje zdravé hodnoty.

Velkou silou Awany jsou její vedoucí, kteří se s radostí dětem věnují osobně a jsou tam pro ně, pokud mají nějaké problémy, otázky nebo jen potřebují s něčím pomoct. Každá menší skupinka má svého stálého vedoucího, takže se každý z vedoucích může věnovat jen pár konkrétním dětem a díky tomu na ně má dostatek času.

Setkání naší Awany začíná ve čtvrtek vždy v 15:00 a o dvě hodiny později končí. Kromě těchto pravidelných schůzek čas od času s dětmi vyrazíme na výlet nebo na víkendovku… a jednou za rok i na olympiádu, kde budeme soutěžit proti ostatním Awanám z republiky.

Pokud byste se o naší Awaně chtěli dozvědět víc, kontaktujte Zdeňka Maňáska, 731 049 176.

A pokud vás zajímá Awana jako taková, navštivte stránky www.awana.cz.

Edge FOTBALOVÝ KLUB
každé úterý 15:00-18:00 v Elimu

EDGE Sports Opava

je odpolední fotbalový klub pro mládež, ve kterém chceme, aby děti sportovaly pro radost z pohybu a učily se zdravým životním hodnotám. Každé úterý se věnujeme tréninku fotbalových technik, krátkému zamyšlení z Bible a přátelskému utkání. Všichni jsou vítáni.

Mladší skupina (8-12 let): úterý 15:00-16:30
Starší skupina (12-18 let): úterý 16:30-18:00

Co si vzít s sebou: něco na pití, boty do tělocvičny a 20 Kč.

Kontaktní osoba: Samuel Roth, 604 225 865.

Kalendář našich aktivit a akcí
Kdy se bude co odehrávat
Kázání na videu
Záznamy z našich nedělních setkání
Kontakty
Kde nás najdete a jak se s námi spojit
Elim
Rolnická 21a, Opava
č. ú. 2200921655/2010
Kazatel sboru
Tomáš Kolman
739 514 316
elim@cbopava.cz
Napište nám
...ať už vás něco zajímá anebo trápí